middle_jpg

Eczacınız Gerçek Bitkisel Şifacınız

Bitkisel içerikli tedavi ürünlerinin eczacılardan temin edilmesi konusunda destekleyici kampanya başlatan ‘praktis pharma sosyal sorumluluk proje ekibi’ tüketicileri bitkisel ürünlerin kullanımı hakkında uyarıyor

Bitkisel ürün tüketiminin gün geçtikçe yayılmasına rağmen bitkisel ürünlerin kullanım bilinçliliğinin tüketimi kadar yaygın olmadığını savunan Praktis Pharma Sosyal Sorumluluk Proje Ekibi , bireyleri bu konuda bilinçlenmeye çağırıyor.

Bitkisel ürünlerin içeriğini tanıyan ve kullanımını bilen en doğru adresin eczacılar olduğunun altını çizen ekip üyeleri , bitkisel ürünlerin sadece eczanelerde satışının sağlanması için bir kampanyaya öncülük ediyor.

Eczanelerin vitrinleri için “Eczacınız Gerçek Bitkisel Şifacınız” etiketlerinin eczacılarla birlikte yapıştırılmasıyla başlayan bu sosyal sorumluluğa yönelik etkinlik , tüketicileri bitkisel içerikli bütün ürünlerin eczacıların danışmanlığında kullanılması için teşvik kampanyasına öncülük ediyor.

Ekip lideri Sn. Ayşe Şahin  “ Bugün bitkisel ürün ve ilaç kullanma oranı ülkemizde  ve dünyada çok yüksek boyutlara ulaştı. Bu durum şifalı bitkiler cenneti sayılabilecek ülkemiz içim hem iyi hem de bazı suistimallere açık olması açısından riskli bir durum teşkil ediyor.  Bitkisel ürünler sentetik ilaçlar kadar önemli ve kullanımı da büyük dikkat ve  bilgi gerektiriyor.Bu konuda biz danışılması gereken ilk adresin eczacılar olması için böyle bir kampanya başlattık ve şimdiye kadar da özellikle eczacılarımızdan çok güzel geri dönüşler aldık. Umuyorum ki bu kampanyayla ülkemizde bu bilinci oluşturmaya destek oluruz ve artık bitkisel ürün kullanımında hem tüketici hem de üretici bazında titiz ve sağlıklı adımlarla ilerleriz.” dedi. 

Kendi bitkisel ürünlerinin satışını sadece eczanelerde gerçekleştirdiğini vurgulayan Şahin ; bu konuda diğer firmaların da hassasiyet göstermesi gerektiğini, kampanyanın daha şimdiden geniş kitlelerce desteklendiğini ve özellikle eczacıların da bu durumdan büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Aynı etkinlik kapsamında bitkisel ürünlerin kullanımı, etkileşimleri ve önemi hakkında Türkiye çapında ecza depoları çalışanlarına da özel eğitimler düzenlenerek tüm sektör çalışanlarının bitkisel şifa ve bütünleyici sağlıkla ilgili doğru, güncel bilgiler verilmekte.