middle_jpg

Sıkça Sorulan Sorular

Neden bitkisel tedavi günümüze kadar geçerli kalabildi ve gelişmeye devam ediyor?

Son yıllarda sentetik ilaç etken maddelerinin sonradan anlaşılan yan etkilerinden sakınmak amacıyla doğal ilaçlara ilgi artmış, doğaya dönüş akımı başlamıştır, buna paralel olarak da drog veren bitkilerin kullanımı fazlalaşmıştır. Gerek insan sağlığı ve gerekse doğa ve çevre sağlığı, bitkisel tedavinin gerekliliğini güçlendirmektedir. Bugün dünya nüfusunun çoğunluğu için bitkiler, en seçkin ilaç kaynaklarındandır.

Sayıları gitgide artan başta Amerikalı ve Kanadalı doktorlar olmak üzere hastalar neden bitkisel bilinçliliğe yöneliyor?

Bitkisel bilinçlilik bütünseldir. Bitkisel bilinçlilik hastalığa ve rahatsızlığa, ”ben” diye adlandırdığımız karmaşık kişiliği oluşturan tüm bileşenlerin karmaşık etkileşimleri açısından bakar. Bitkisel bilinçlilik insanların fiziksel, tinsel, akli ve duygusal elementlerin uyumlu sentezi olduğunu ve her elementin kendi görevini yapmasını vurgular. Bunlardan birini göz ardı etmek risklidir, hatta bazen ciddi bir sorun yaratabilir.

Theraline ürünleri doğal mı?

Theraline ürünleri tamamen doğaldır ve katkı maddesi içermezler.

Theraline ürünleri reçete ile mi satılıyor?

Theraline ürünleri ilaç değildir. Theraline ürünleri uzun süreli ve düzenli kullanıldığında doğal korunma ve iyileşme enerjisi veren destekleyici ürünlerdir.

Theraline ürünlerini nereden satın alabilirim?

Theraline ürünleri tüm Türkiye’de sadece eczanelerde satılır, ürünleri eczanelerden satın alabilirsiniz.

Theraline ürünleri neden eczanede satılıyor?

Theraline ürünleri Ar-ge çalışmalarıyla, konusunda uzman kişiler tarafından özel olarak hazırlanmış fonksiyonel, bitkisel şifa çaylarıdır. Theraline ürünleri doğal korunma ve iyileşme enerjisi veren destekleyici ürünlerdir. Bu nedenlerden dolayı sadece eczanelerde satılmaktadır.

Theraline ürünleri kaynatılarak ya da soğuk içilebilir mi?

Bitki çaylarının hazırlanması için infüzyon yöntemini öneriyoruz. Bu yöntemde bir poşetin üzerinde yaklaşık 200ml kaynar su ilave edilerek üzeri kapalı olarak 5-10 dk. (ideal süre 10dk.) demlenmesi beklenildikten sonra, çay içime hazır hale gelir. Demlenme süresinin 10 dk.’ya kadar uzatılması ve demlenme sırasında fincan/bardak veya demliğin üzerinin kapalı olması etkiye sebep olan uçucu yağların ürün içinde muhafaza edilebilmesini sağlayacaktır. Kaynatılarak hazırlanmasını önermiyoruz. Yukarıda aktarılan infüzyon yöntemi ile hazırlandıktan sonra soğutularak soğuk olarak da rahatlıkla tüketilebilir. Tercihinize bağlı olarak isterseniz tatlandırabilirsiniz.

Aynı poşet bitkisel çayı birkaç kez demlemek mümkün mü?

Her bir poşet ürün 200ml su içinde bir kez demlenmek üzere tasarlanmıştır. Aynı poşeti, etkinin ve aromanın azalması nedeniyle bir kereden fazla kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

Ürünleri nasıl saklamalıyım?

Ürünleri serin ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığı, koku ve nemden uzak kapalı bir şekilde saklanması tavsiye edilir.

Theraline fonksiyonel bitki çayları kafein içerir mi?

Theraline ürünlerinde kullanılan bileşenlerden yeşil çay ve mate doğal olarak kafein içerir.
Theraline Full & Fast içeriğinde yeşil çay bulunmaktadır. Yeşil çay doğal olarak kafein içeren bir bitkidir.
Theraline Form & Detox içeriğinde yeşil çay bulunmaktadır. Yeşil çay doğal olarak kafein içeren bir bitkidir.
Theraline Rich & Lacta içeriğinde yeşil çay ve mate gibi kafein içerikli bitkiler bulunmamaktadır.

Theraline günde ne kadar tüketmeliyim?

Theraline fonksiyonel bitki çaylarında uzun süreli ve yüksek miktarlı kullanımlarda bağımlılık yapacak ve zararlı olabilecek herhangi bir bileşen bulunmamaktadır. Doktorunuz ve eczacınız tarafından aksi önerilmediği sürece;
Theraline Full & Fast günde 3-4 fincana kadar şekersiz olarak tüketilmesi önerilir.
Theraline Form & Detox ürününün gün içine yayılarak günde 3-4 fincana kadar içilmesi önerilir.
Detox etkisini sağlayabilmek adına yanında gün içinde yeteri kadar su (yaklaşık 2 litre) tüketilmesine özen gösterilmelidir.
Theraline Rich & Lacta günde 2-3 fincana kadar öğün aralarında alınması önerilir.

Theraline Form & Detox ve Full & Fast fonksiyonel bitki çaylarını ne kadar süre kullanabilirim? Ara vermem gerekir mi?

Doktorunuz ve eczacınız tarafından aksi önerilmediği sürece kullanıma ara vermek gibi bir gereklilik bulunmamaktadır. Theraline fonksiyonel bitki çaylarında uzun süreli kullanımda bağımlılık yaratabilecek ve zararlı olabilecek herhangi bir bileşen bulunmamaktadır.

Theraline fonksiyonel bitki çaylarının yan etkisi var mı?

Theraline fonksiyonel bitki çayları tamamen bitkisel karışımlar olup, bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.

Theraline allerjen bünyelerde kullanılabilir mi?

Theraline içeriğindeki bitkilere bilinen alerjisi olanlar hariç, ürünlerimiz alerjen içermemektedir ve rahatlıkla kullanılabilir.

Theraline Full & Fast ve Theraline Form & Detox çaylarını aynı gün içebilir miyim? Birbirleriyle etkileşimi var mı?

Doktorunuz ve eczacınız tarafından aksi önerilmediği sürece Theraline fonksiyonel bitki çayları içerisinde yer alan Full & Fast ve Form & Detox’u aynı gün içinde rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Theraline çaylarını ne ile tatlandırabiliriz ?

Theraline fonksiyonel bitki çayları tatlandırılmadan da rahatlıkla içilebilecek formda geliştirilmiştir. Buna rağmen tatlandırma ihtiyacı hissedilirse şeker içermeyen doğal tatlandırıcılar veya bal ile tatlandırılması tavsiye edilir.